Uzm.Klinik Psikolog Özlem ŞEN İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Psikoloji lisans diplomasını almaya hak kazanmış, mezun olduğu yıl İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek lisansını tamamlamıştır. Milliyet Pembenar köşe yazarıdır.

Lisans yıllarında takım arkadaşlarıyla psikoloji alanında çalışmalar yapmış ve 20.Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde “ Can you control your future? “ adlı çalışmaları yayınlanmıştır. İletişim alanında TRT spikeri Muratcan Canbay’dan iletişimde dil ve diksiyon dersleri almıştır.

18.Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresine katılmış olup, “Travma Gruplarıyla Gönüllü Psikolog Olarak Çalışma ve Bunların Yaratabileciği İkinci Travma” çalışma grubuna katılmıştır. 19.Ulusal Psikoloji Kongresi’nde Uzm. Psk. Pınar ÖZBEK’in “Genç Yetişkinlerde Öz Farkındalık ve Geliştirilmesi: Yöntem Dağarcığı Oluşturma, Program Tasarlama ve Uygulama Süreçleri” çalıştayına ,aynı zamanda Davranış Bilimleri Enstitüsü kurucusu Emre Konuk’ un “Terapist Hataları: Bir Danışanı Kaybetmenin Bin Bir Yolu” konulu çalıştayına  katılım göstermiştir.

Lisans eğitimi boyunca alana yönelik teorik birikimini arttırmak ve pratik deneyimler edinebilmek için çeşitli stajlar yapmıştır. Zorunlu stajlarını Boğaziçi Üniversitesi, Ayvalık Devlet Hastanesi’nde tamamlamış, Gönüllü stajında Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin AMATEM, Poliklinik servisi, B1 servisi ve Çocuk Ergen Polikliniğinde gözlem ve pratik imkanı bulmuştur.

Yar. Doç. Dr. Oytun ERBAŞ’ın Aşkın Nörobiyolojisi kongresine katılmıştır. Lisans eğitimi seçmeli ders kapsamında İnsan cinselliği ,Kültürel psikoloji , Adli psikoloji, Sağlık psikolojisi , Nöropsikolojik değerlendirme derslerini başarıyla tamamlamıştır.

Psikolojide test geliştirme dersi için gerekli olan “İnsanların Psikolojik Yardım Almaya İlişkin Tutum Ölçeği” adlı ölçeği takım arkadaşları ile birlikte geliştirmiş ve uygulamıştır.

Lisan eğitimi boyunca Medya ve Şiddet,Trafikte agresif sürücü tutumları ve cinseyete göre farklılıklar, Bireysel ve Kollektvist kültürlerdeki mültecilerin stres farklılıkları Pseudoneglect konuları ve birçok konuda proposallar yazmış ve araştırmalar yapmıştır.

İleri Düzey İngilizce ve B1.3 düzeyinde Almanca bilmektedir. Klinik psikoloji programı kapsamında tezini yürütmektedir.

Empati Psikolojik Danışma Derneği tarafından düzenlenen Çocuk ve Ergen Testleri eğitimine katılmış olup,  EK-1 ‘ de yer alan testleri uygulama yetkisine sahiptir. Ayrıca yüksek lisans eğitiminde psikolojik testler dersini almış olup tüm testleri uygulama yetkisine sahiptir.

 

 

 

 

EK-1.

Cattel 2A – Cattel 3A

Bender Gestalt Motor Algılama Testi

Benton Kognitif Fonksiyonlar ve Görsel Hafıza Testi

D2 Dikkat Testi

Burdon Dikkat Testi

Good Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi

Porteus Labirentleri Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi

OKHT-Okula Hazırlık Değerlendirme Testi

Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi

Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Ayrıca WISC-R, Oyun terapisi uygulayıcı sertikasına sahiptir.

 

 

 

UZM.KLİNİK PSK. ÖZLEM ŞEN BAYSAL

Özlem Şen Baysal

UZM.KLİNİK PSK.

Bizimle iletişime geçin!